Kilka słów o alkoholu

Co mogło połączyć Beethovena, Sokratesa, Hemingwaya, poza tym, że ich dzieła miały ogromny wpływ na kolejne pokolenia?       


 Alkohol

ryjbuk.pl

Powstało wiele teorii twierdzących, że ich twórczość powstawała pod wpływem tego trunku.  Jeden naukowiec postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście alkohol wpływa na naszą kreatywność i przeprowadził badania. Andrew Jarosz razem z zespołem z Univeristy of Illinois w Chicago połowie badanej grupy dał do wypicia alkohol, a następnie rozwiązywali oni test na kreatywność. Okazało się, że osoby będące pod lekkim wpływem alkoholu rozwiązały większą liczbę zadań i szybszym czasie.  Jak widać, przepis na dobre dzieła jest prosty: trochę procentów w głowie i możemy zostać słynnymi twórcami.


Na chemii uczą nas trochę zmienionego układu okresowego pierwiastków, pierwotnie miał on wyglądać inaczej, jednak władze wprowadziły cenzurę. Osoba wykształcona powinna dobrze znać układ okresowy pierwiastków, dlatego od młodości stopniowo rozwijamy swoją wiedzę o poszczególnych pierwiastkach. Nauka takiego układu wymaga wielu poświęceń i często nieprzespanych nocy, lecz w zamian możemy stać się osobami godnymi nawet profesorskich tytułów, więc opłaca się poszerzać swoje alkoholowe horyzonty.
Zielony kolor - metanol, czerwony hydroksyl
źródło
 Gdzie znaleźć alkohol? Większość osób będzie szukać go w sklepach lub samodzielnie wytwarzać. Za to astrofizycy od wieków poszukiwali go w przestrzeni kosmicznej.  Niewiele osób wie, że alkohol czasami może wytworzyć się samorzutnie w kosmosie. Brytyjscy astronomowie odkryli rozległą chmurę alkoholu w kształcie mostu w części naszej galaktyki na Drodze Mlecznej, zwanej W3(OH), o średnicy aż 463 mld km. Obliczono, że ta ilość alkoholu wystarczyłaby ludziom na ok. 4 miliardy lat, ale nie są poprawne obliczenia, gdyż wg tej wersji Polacy i Rosjanie mieliby nie pić. 

Taka ilość darmowego alkoholu spowodowałaby rozkwit turystyki w kosmosie, ale ekolodzy zaczęli strajkować, że zaśmiecimy, zdewastujemy jedyne naturalne środowisko, więc wymusili na odkrywcach ogłoszenie, że jest to alkohol metylowy nie nadający się do spożycia ( tiaaa chyba dla Anglików, na pewno jest jakiś sposób na odtoksycznienie). Teraz już wiadomo, dlaczego człowiek tak intensywnie bada i podbija kosmos, może nikt odważnym badaczom, podążającym ku Drodze Mlecznej, nie będzie kazał dmuchać w balonik.


Niestety alkohol czasami wpłyyyywaaaa na pro… probhełmy… problemy z eee…atryułacj…. wymową, dekoncentrację i brak koordynacji ruchowej

Dlaczego ludzie piją alkohol? Chcą ustrzec się naszym wrogiem – trzeźwością

Trzeźwość – straszliwa choroba wywołana niedostatkiem etanolu we krwi, rozwijająca się w ukryciu i prowadząca do degeneracji całego organizmu. Jedno z najgroźniejszych schorzeń cywilizacyjnych. Nieleczona prowadzi do śmierci.”. źródło]
Skalę tego problemu przedstawiono na mapie świata, epidemia trzeźwości rozprzestrzeniła się na całym świecie. Na szczęście są jeszcze kraje w miarę odporne na tą chorobę: Polska, Rosja i Mołdawia. Dzięki migracji ludności z tych krajów obserwuje się zanikanie trzeźwości w Europie Zachodniej, głównie na Wyspach Brytyjskich.

Vae
Trzeźwość na świecie:
    <10%
    10−20%
    20−40%
    40−60%
    60−80%
    >80%


20 komentarzy:

 1. No tak, jeśli przyswoi się taki układ okresowy pierwiastków, to niewątpliwie będzie się posiadało wieeelką wiedzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tablicę Mendelejewa miałam przed nosem przez dwa lata Liceum, a z nudów nawet konkursy urządzaliśmy, kto więcej zapamięta wraz z wartościowościami. Dziś już nic z tego nie pamiętam. Kiedyś mawiano,że alkohol to nasz wróg, trzeba go niszczyć...pijąc oczywiście. Kapka na pewno nie zaszkodzi. Czasami oglądam na Ruskiej stacji filmy, ileż oni piją!!! Bawimy się włączając ich stację, czy będzie picie...zwykle jest. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, z wrogiem trzeba czasami też mieć dobre układy:)

   Usuń
 3. wszystko jest dla ludzi, w granicach rozsądku oczywiście:)
  nie sądziłam,że Pl wypada aż tak źle na tle całego świata jeśli chodzi o trzeźwość:/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja słyszałam jedynie wielokrotnie, że alkohol to trucizna. Ale jeśli ktoś ma coś w sobie do zabicia...
  Sama piję bardzo rzadko i ani nie zauważam niestety większej kreatywności ani nie przejawiam żadnych ciekawych zachowań. A szkoda. Wielkim artystą/filozofem już nie zostanę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za wizytę u mnie.
  Ja bym tego alkoholu nie gloryfikował :)
  Bo łatwo można wpaść w nałóg.
  I wtedy się niszczy swoje życie i osób bliskich.
  Alkohol to po prostu narkotyk. Tyle, że legalny.
  Mało komu smakuje. Pije się dla SZUMU W GŁOWIE.
  Pozdrawiam na trzeźwo
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alkohol jest dla ludzi, tylko trzeba umieć z tego korzystać. Taka lampka czerwonego wina dobrze wpływa na krążenie, ale w umiarkowanych ilościach i wiadomo nie za często, żeby nie uzależnić się. W dużych ilościach może szkodzić, więc trzeba umieć tak pić, aby nie przesadzić.

   Usuń
 6. Tak to prawda wiele genialnych dzieł powstawała pod wpływem alkoholu, nie wyłączając jeszcze po za tym innych środków jak LSD czy grzybki halucynki :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo osób podejrzewa, że np "Pan Tadeusz" nie został napisany na trzeźwo... ale to tylko plotki;D

   Usuń
 7. Układ okresowy pierwiastków </3 Musiałam go umieć na pamięć z wartościowościami, masakra.
  U mnie jest problem z fizyką, bo koleś nawet robiąc jakieś dziwne doświadczenia na wykładach nie umie prowadzić zajęć ciekawie, a na ćwiczeniach jest jeszcze gorzej, bo kompletnie nie wiem co się dzieje i co i jak liczy... Jestem generalnie w czarnej dziurze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba większość osób była kiedyś zmuszana do nauki układu okresowego, co jest bez sensu, teraz pamiętam wartości tylko tych najczęściej używanych w zadaniach pierwiastków. Jeśli prowadzący nie potrafi przekazać wam wiedzy w taki prosty sposób, żeby każdy zrozumiał, to możliwe, że sam do końca nie wie o co chodzi.

   Usuń
 8. to prawda, ze alkohol inspiruje, niestety ja juz nie mam watroby chyba ;/ mam cicha nadzieje ze to nie stanie mi na drodze zostania fejmys artist

  OdpowiedzUsuń
 9. Super! ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. o nie! żyję w kraju, w którym jest do 20% trzeźwości! muszę uważać, bo jeszcze ta choroba mnie dotknie... czas wracać do Polski!
  poważnie, super post :D uwielbiam ten obrazek z sexy laską w szklance.
  czytałam ostatnio o jakiejś akcji na blogu: pij codzennie, wodę itp., nie liczą się napoje gazowane, słodzone i zawierające etanol.
  :< szkoda.
  obserwuję, podoba mi się Twój charakterek. no i dzięx za życzenia ;)
  pozdrawiam, zapraszam ponownie, elo!

  OdpowiedzUsuń
 11. podasz linka do pracy tego Jarosza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jego praca jest płatna, na internecie można znaleźć artykuły omawiające ją http://badania.net/alkohol-zwieksza-kreatywnosc/

   Usuń
 12. Dobra wena zaczyna się po wypiciu kilku głębszych. Ale jak mawiają, pisz po pijaku, ale publikuj na trzeźwo. Tego warto się trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Polska jak zwykle zieloną wyspą :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z wiedzą na temat pierwiastków czy bez - narody Słowiańskie i tak będą wymiatały. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bez alkoholu nie istniałaby sztuka ;)

  OdpowiedzUsuńNapisz opinię o moich wypocinach, o pogodzie lub o czym chcesz, róbta se co chceta :D
A morze ja robić za dórzo błenduw?
Jeśli coś tutaj wydaje się dziwne i głupie to spójrz jeszcze raz na tytuł bloga;)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.